Seslendirme

Tanıtım Filmi Seslendirme

Tanıtım filmi seslendirme, şirketinizin video tanıtımları için görsel içerik kadar önemlidir. Tanıtım videosunu daha güçlü hale getirmek ve hedef kitlede doğru etki uyandırmak için profesyonel tanıtım filmi seslendirme hizmeti almalısınız.

Bir tanıtım filminin izleyicide uyandırmak istediği heyecan ve ana fikir aslında iyi bir tanıtım filmi seslendirme çalışması sonucunda elde edilir. Tanıtım filmleri firmaların global pazara açılan en önemli pazarlama araçları arasında yer alır. Bu nedenle firma, kendi benimsemiş olduğu değerleri hitap ettiği kitlelere iyi bir şekilde duyurmalıdır.

Tanıtım filmi bu konudaki en önemli araçlardan biri olarak bilinirken, iyi bir tanıtım filminin temel anahtarı seslendirmeden geçmektedir. Tanıtım filminin her şeyden önce firmaya ait görüntülerden ve firmaya göre uyarlanmış bir senaryodan oluşması gerekir. Bu sayede yapılacak olan seslendirme çalışmasının da verilmek istenen mesajı tam olarak izleyiciye hissettirme amacı gerçekleşmiş olur.

Tanıtım filmi seslendirme işi aslında birçok ayrıntıdan oluşmaktadır ve basit figürler ya da görüntülerle hitap edilen kitleye sunulmaması gerekir. Kalite imajınızın yansıtılması konusunda en önemli araçlardan biri olan tanıtım filmleri, satış odaklı değil de, daha çok güven odaklı bir proje olmalıdır.

Tanıtım filminde karşı tarafın size neden güvenmesi, neden sizi tercih etmesi ve tercih etmesinin neden doğru bir karar olacağı yönünde sorular cevap bulmalıdır. Tüm bu soruların vb. detayların net bir şekilde sunulabilmesi adına profesyonel tanıtım filmi seslendirmesi şarttır. Ayrıca seslendirme ajansı, bu projenin her alanında mutlak bir rol oynamalıdır. Tam olarak istediğiniz veya hayalinizden de öte tanıtım filmi çalışmaları ancak bu şekilde ortaya çıkar. Nasıl ki ilk tanışmalarda ilk izlenim büyük önem taşıyorsa, hitap ettiğiniz kitleye de sunmuş olduğunuz ilk izlenim iyi bir tanıtım filmi sayesinde olumlu yönde olur.

Tanıtım filmi sadece web sayfanızda, sosyal medya hesaplarınızda vb. alanlarda sizi temsil etmez. Tanıtım filmine ihtiyaç duyacağınız birçok alan bulunur.

Tanıtım Filmi Seslendirme Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi seslendirme projeleri öncelikle hazırlanan görsel unsurlara göre hazırlanır veya seslendirme çalışmasına göre görseller hazırlanır. Temelde hem seslendirmenin hem de görüntü birlikte düşünülerek ilerlenmelidir.

Tanıtım filmi seslendirme çalışması iyi bir senaryo uzerine kurulmalıdır. Senaryonun hazırlanışı sırasında anlaşılır, net, mesleki terimlerin aşırı derecede yer almadığı ve sade kelimeler kullanılmalıdır. Yabancı, karmaşık ve anlaşılması güç kelimelerin kullanılması, tanıtım filminin hem kötü bir izlenim vermesine hem de amacına ulaşamamasına neden olur.

Tanıtım filmi içerisinde firmanın hizmetlerine değinilir ve kalite vurgusu, hizmet prensipleri, satış politikası vb. içerikler işlenir. Bu detaylar, hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajların ve kalite algısının temelini oluşturur. Tanıtım filiminin senaryosu ve anlatmak istedikleri de önem taşır ancak en önemlisi vurgular, seslendirme sanatçısının ses tonu ve kusursuz diksiyondur.

Hitap edilen kitlenin asıl olarak ilk etapta ilgisini çeken noktalar bunlardır. Seslendirme sanatçısının etkileyici ve ilgi çeken bir anlatım tarzına sahip olması tanıtım filmi seslendirme çalışmasının başarıya ulaşmasına olanak sağlar.

Bu nedenle profesyonel, sanatçı kadrosu geniş olan ve tecrübeli bir seslendirme ajansının kesinlikle tercih edilmesi gerekir. Seslendirme çalışmasının başarısız olması durumunda prestij anlamında ciddi kayıplarınız söz konusu olur.

Tanıtım filminin görsel, senaryo ve seslendirme kalitesi global kitlelere hitap edecek şekilde hazırlanması gerektiğini belirtmiştik. Yalnızca global kalitede olması yeterli değildir. Aynı zamanda tanıtım filminin farkli farklı birçok dilde olması gerekir ki global statüsü tanıtım filmine tam olarak yerleşebilsin.

Farklı dillerde hazırlamış olduğunuz tanıtım filmleri ve seslendirmeleri, tanıtım filminize ve firma prestijinize katkıda bulunacaktır. Tanıtım filminin sadece Türkçe olarak değil, en başta İngilizce sonrasında Arapça, Rusça, Almanca ve hizmet verilen diğer ülkelerin dillerine uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Hazırlanan dillerde hizmet verdiğiniz müşteriniz olmasa dahi tanıtım filminiz, sahip olduğu farklı diller nedeniyle başka ülkelere hizmet vermenize önayak olabilir.

Tanıtım Filmi Müzikleri

Tanıtım filmi seslendirme projesi içerisinde sadece ses sanatçılarının herhangi bir metin okuyarak yaptıkları seslendirme çalışmaları yer almaz. Aynı zamanda tanıtım filmi içerisinde birtakım müziklerin de yer alması gerekir. Seslendirme sırasında yapılan vurgulamalar, anlatım tarzı ve ses tonunun yanı sıra tanıtım filmi müzikleri de büyük önem taşır.

Karşı tarafa vermek istediğiniz mesajları, sadece metinle ve iyi bir anlatıcıyla yakalayamazsınız. Tanıtım filmi müziklerinin de bu noktada önemli bir katkısı bulunur. Bilinçaltında birtakım duyguları uyandıran tanıtım filmi müzikleri, izleyicinin etkilenmesi konusunda büyük rol oynar.

Tanıtım filmi seslendirme ve müzik ekleme sırasında yapılan müzik seçimi tamamıyla seslendirme ajansına ait olmalıdır. Projeye göre en uygun müzikleri kullanabilme, konu hakkında tecrübe sahibi olup, hangi projede hangi müziğin daha uygun olacağını belirleme ve müziklerin kullanılacakları yerler konusunda seçimi ajansın yapması tanıtım filmini başarıya daha da yaklaştıracaktır.

Müzik seçimi konusunda hitap edilen kitle, tanıtım filminin türü ve senaryosu büyük önem taşır. Belirlenen müzikler, tanıtım filmiyle tamamıyla uyum sağlamalıdır. Her sektöre özgü bir müzik, senaryo ve seslendirme çalışması yapılması gerekir. Bir projenin hem tekstil alanında hizmet veren hem de gıda alanında hizmet veren firmalarda kullanılması, tanıtım filmi ile firmanın uyuşmamasına yol açar.

Tanıtım Filmi Seslendirme Hizmetleri

Tanıtım filmi seslendirme hizmetlerimiz, uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize sunduğumuz ve her zaman başarı elde ettiğimiz çalışmalar arasındadır. Bir firmanın tanıtım filminin seslendirme, senaryo, kurgu, ses geçişleri, ekipman temini, stüdyo temini ve daha birçok konuda yer alarak, en ideal tanıtım filmi projesinin oluşmasına etkin bir şekilde rol alıyoruz.

Tanıtım filmi seslendirmelerinde, müşterilerimizin istekleri ve hayallerini daima dikkate alıyoruz. İstek ve hayallerin nezdinde ise profesyonelliğimizi katarak, kusursuz bir tanıtım filminin oluşması sağlıyoruz.

Tanıtım filmi seslendirme çalışmaları için özel olarak eğitim almış ve zengin referans yelpazesi olan sanatçılarımız, tanıtım filminizin tamamıyla profesyonel bir proje olmasına katkı sağlamakta. Seslendirme çalışmaları sırasında görsel unsurlar ile sesin bir arada ilerlemesine olanak sağlayarak, tanıtım filminizin izleyiciye bir bütün halde ulaşmasını sağlıyoruz.

Tanıtım filminde geçişler, renkler, efektler, ses tonları, vurgular vb. tanıtım filminin izleyiciye daha çok hitap etmesine neden olur. Limon Ajans olarak tüm bu detayları profesyonel bir şekilde tanıtım filminize uyguluyoruz. Tanıtım filminizin tamamen akılda kalıcı olmasına ve marka değerinizi yükseltmesine yardımcı olarak, tüm profesyonel hizmet politikalarınızı tanıtım filmlerine entegre ediyoruz.

Tanıtım filmi seslendirme çalışmalarının bir firma için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Özellikle firmaların ilk izlenimleri, kalitesini ve hizmetlerini müşteri gözünde belirleyen bu filmin, bir albenisi olması için tüm tecrübemizi, profesyonelliğimizi ve imkanlarımızı film içerisinde kullanıyoruz.

Tanıtım filmleri konusunda kurulduğu yıldan bu yana birçok başarılı projeye imza atmış olan Limon Ajans, sizin de tanıtım filminizin başarılı projeler arasında yer almasına olanak sağlar. Üstelik tanıtım filmi seslendirme konusunda sadece Türkçe değil, birçok yabancı dilde seslendirme imkanı sağlayan ajansımız, Türkçe seslendirme kalitesinden taviz vermeden, yabancı dil seslendirmelerinde de aynı profesyonel hizmeti sunmaktadır.

Başa dön tuşu