Mac & macOS

Apple, HDMI 2.0 Destekli USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası (Multiport) Adaptörünü Piyasaya Sürüyor

Apple, USB-C Dijital AV Multiport Adaptörünün güncellenmiş bir sürümünü satışa sundu, HDMI 2.0 desteği, HDR çıkışı ve daha fazlasını sağlıyor.

Yeni Multiport Adaptörü, USB-C özellikli bir Mac veya iPad Pro’yu bir HDMI ekrana bağlarken, standart bir USB cihazı ve bir USB-C şarj kablosu da bağlamanızı sağlar.

Bağdaştırıcının eski sürümü yalnızca HDMI 1.4b’yi destekliyordu, ancak bu yeni model 60Hz’de HDMI 2.0’ı destekliyor ve 2017 ya da üstü 15 inçlik MacBook Pro bağlandığında 3.840 x 2.160 piksele kadar olan çözünürlükleri destekliyor.

Bu çözünürlüklerde bağlanmak ve yenileme oranlarını yakalamak için cihazların macOS Mojave 10.14.6 veya üstü ya da iOS 12.4 veya üstü ile çalıştırılması gerekiyor.

HDMI 2.0 dışında, 5 Gbps’ye kadar USB3 aktarım hızları sunan bir USB-A bağlantı noktası ve şarj cihazından güç aktarabilen bir USB-C bağlantı noktası içeriyor. Ek olarak, adaptör uyumlu bir oynatma cihazına ve ekrana, TV’ye veya projektöre bağlandığında Dolby Vision ve HDR10 desteği sunuyor.

Apple, Multiport Adaptörünün yeni versiyonu (A2119 model numarası) ile eski versiyon (A1621) arasındaki farkları açıklayan destek belgesini yayınladı.

Başa dön tuşu